×
Bota, 7 janar 2013
Opozita siriane, SHBA-ja dhe aleatët e saj kanë hedhur poshtë në mënyrë plotësisht të parashikueshme të gjitha ofertat e fundit për zgjidhjen e krizës siriane, të cilat janë parashtruar nga Presidenti i Sirisë Bashar Al-Assad. Uashingtoni dhe BE-ja reaguan krejtësisht njëlloj ndaj fjalimit të Presidentit: si fillim Assad duhet të japë dorëheqjen dhe vetëm pas kësaj mund të nisë procesi i zgjidhjes së situatës së mbarsur me krizë në vend.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
5
6
12
13
19
20
26
27