×
Bota, 9 mars 2011
Sot në Bruksel përfundoi raundi dyditor i negociatave të para në histori midis autoriteteve serbe dhe kosovare mbi normalizimin e marrëdhënieve dypalëshe.
Libia u mbyt në shtëllungat e tymit të depove të magazinimit të naftës të përfshira nga flakët. Trupat qeveritare vunë në veprim jo vetëm tanket, por edhe aeroplanët e forcave ushtarako-ajrore.
Gjatë video-konferecës që zhvilloi këto ditët e fundit me Presidentin e
Në sfondin e informacionit kontradiktues për luftimet në qytetet libaneze midis ithtarëve dhe kundërshtarëve të Muammar Gaddafit palët këmbejnë deklarata të forta politike.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
6
7
8
12
13
20
26
27