×
Bota, 1 mars 2011
Vendosja e armatimeve në hapësirën kozmike dhe sistemi i njëanshëm i Mbrojtjes antiraket nuk mund të injorohen kurrsesi në procesin e çarmatimit bërthamor.
Uashingtoni po përgatitet për ndërhyrje ushtarake në konfliktin që ka shpërthyer në Libi. Të hënën në mbrëmje SHBA filluan rigrupimin e forcave të veta pranë brigjeve të Afrikës Veriore.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
6
7
8
12
13
20
26
27