×
qytetarët rusë, Tetor 2013

Peshëngritësi rus Apti Auhadov fitoi medaljen e artë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes të mbajtur në Vrocvllave (Poloni), për kategorinë e peshës deri në 85 kg.

Bota, sportist, medalje ari, qytetarët rusë, atletika e rëndë, peshëngritje

Rebelët sirianë njoftuan për marrjen peng të inxhinierit nga Rusia, Sergei Gorbunov.

Në Holandë u arrestua një hajdut, i cili hyri me dhunë në banesën e një punonjësi të ambasadës ruse në Hagë.

Rusi Daniel Kvyat do të bëhet piloti i dytë i ekipit italian "Scuderia Toro Rosso" dhe do të garojë për "Formula 1".

Policët holandeze, të përfshirë në incidentin me diplomatin rus, Dimitri Borodin, nuk do të ndëshkohen, deklaroi Ministri i Punëve të Jashtme i Holandës, Frans Timmermans. 

Sot në Tajlandë në provincën e Kanchanaburi u përmbys një autobus që transportonte turistë rusë.

Në Nigeri u liruan anëtarët e ekuipazhit të anijes "Myre Seadiver", të kapur në tetor të vitit të kaluar nën dyshimin për kontrabandë armësh.

Një polic rus në Liberi shpëtoi një fëmijë, të cilin u përpoqën ta shisnin për ritin e flijimit.

Sot u hap java e Çmimeve Nobel, e 112-ta për nga llogaria, gjatë së cilës do të shpallen fituesit e vitit 2013 në shumicën e degëve kryesore të njohurive shkencore.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2013
1
2
3
4
5
6
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
26
27
28
29
30
31