×
shembje, 2013

Dy qendra tregtare janë mbyllur të premten në kryeqytetin e Letonisë, Riga, në lidhje me kërcënimin e shembjes. Vizitorët dhe stafi u evakuuan.

Së paku 5 persona, duke përfshirë edhe 2 fëmijë, humbën jetën si pasojë e shembjes së një godine banimi në periferi të Hyderabad në jug të Indisë.

Të paktën 11 vetë humbën jetën dhe 14 të tjerë kanë marrë lëndime të shkallëve të ndryshme si rezultat i shëmbjes së një ndërtese 2-katëshe në qytetin Secunderabad, në shtetin jugor indian Andhra Pradesh.

Këtë mëngjes në qytetin e Suzhou, në lindje të Kinë
Si rezultat i shembjës së një ndërtese banimi në qytetin indian Mumbai humbën jetën 5 persona, ndërkohë që 7 të tjerë u lënduan.
Viktima të shembjes së një ndërtesë në Filadelfia, sipas të dhënave të fundit, u bënë 6 persona. Ndërkohë që 13 të tjerë janë hospitalizuar.
Në qendër të qytetit të Filadelfias (Philadelphia) u shemb një godinë brenda
Në qytetin brazilian Salvador është shembur një pjesën e çatisë s
Ekipet e shpëtimit arritën të gjenin nën rrënojat e një ndërtese të papërfunduar shumëkatëshe, e cila u shemb më 29 mars në qytetin tanzanian të Dar-es-Salaam, trupat e pajetë të 34 personave.
Gjermania, shembje, Muri i Berlinit
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31