×
tryezë e rrumbullakët

Liderët e partive opozitare ranë dakord për të marrë pjesë në takimin me Presidentin ukrainas Viktor Janukoviç, deklaroi zëdhënësi i opozitës nga skena e ngritur në Sheshin e Pavarësisë (Majdan) në Kiev.

Policia e Ukrainës spostoi protestuesit nga qendra e Kievit, forcat e Ministrisë së Punëve të Brendshme po çmontojnë barrikadat, ndërsa Presidenti Viktor Janukoviç po përgatitet për t'u ulur në "tryezën e rrumbullakët" mbarëkombëtare me përfaqësuesit e opozitës. Ndërkohë në Kiev pritet të mbërrijë Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Çështjet e Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Catherine Ashton.

Presidenti ukrainas Viktor Janukoviç ka mbështetur idenë për të mbajtur një tryezë të rrumbullakët kombëtare me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të qeverisë dhe opozitës për të gjetur një kompromis në vend.

Lufta kundër krimit është duke u bërë gjithnjë e më shpesh axhendë e forumeve dhe samiteve ndërkombëtare. Luftën kundër trafikut të drogës në Afganistan, mbrojtjen e popullatës civile nga kërcënimet terroriste, piraterinë në Somali diskutuan mysafirët e lartë të Radiokompanisë "Zëri i Rusisë" gjatë zhvillimit të takimit të radhës të “Klubit Diplomatik”.
Radiokompania "Zëri i Rusisë" po zhvillon sot tryezën e rrumbullakët me temë "90 vjet nga formimi i BRSS: nga Bashkimi i Republikave Socialiste Sovjetike te hapësira euroaziatike".
Radiokompania "Zëri i Rusisë" po zhvillon sot tryezën e rrumbullakët me temë "90 vjet nga formimi i BRSS: nga Bashkimi i Republikave Socialiste Sovjetike te hapësira euroaziatike".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31