×
shkëmbim zjarri

India fajësoi Forcat e Armatosura pakistaneze për hapjen e zjarrit në drejtim të së paku 50 postblloqeve kufitare indiane në Kashmir.

Disa raste të shkëmbimit të zjarrit janë regjistruar në të ashtuquajturën Linja e Kontrollit në shtetin indian Kashmir gjatë ditës së kaluar.

Në shtetin amerikan të Teksasit si rezultat i dy sulmeve me armë zjarri humbën jetën 4 persona, ndërsa 4 të tjerë janë plagosur. I dyshuari për këtë krim u arrestua.

Sot rojet kufitare afgane dhe pakistaneze hapën zjarr kundër njëri-tjetrit. Sipas fjalë
Pesë persona u bënë viktima të një shkëmbimi zjarri në një prej godinave të banuara në jug të Seattle.
Trupat ushtarake siriane asgjësuan disa grupe të ekstremistëve të armatosur në periferi të Damaskut. U shpartalluan bandat e armatosura në fshatin mes qyteteve të Yabrud dhe Nabak (50-60 km nga kryeqyteti). Rebelët veprojnë ende në rrethinat jugore të kryeqytetit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2018
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30