×
konkursi i bukurisë, 2013

Në Rusi kanë zgjedhur "Miss këmbët më të gjata", e cila u bë studentja 18-vjeçare nga qyteti Kuibishev i qarkut të Novosibirsk Anastasia Strashevskaja, njoftohet në faqen zyrtare të "Miss Rusia", në të cilën dhe u zhvillua Internet votimi.

Anastasia Trusova nga qyteti Vladimir fitoi titullin e fitueses së konkursit kombëtar të bukurisë dhe talenteve "Bukuria e Rusisë 2013".

Finalja e konkursit "Miss World" do të zhvillohet në ishullin turistik indonezian Bali këtë të shtunë, pavarësisht protestave të islamistëve.

Nina Davuluri, qytetarja amerikane me origjinë indiane, e cila ditën e dielë fitoi titullin "Miss America"​​, iu nënshtrua ofendimeve raciste në bloge. 

Të dielën në mbrëmje në ishullin indonezian të Bali u mbajt ceremonia e hapjes së konkursit të bukurisë "Miss World 2013".

Në Britaninë e Madhe u zhvillua konkursi i parë i bukurisë në vend për skunks (lat. Mephitis) shtëpiakë.

Në Algjeri më 21 qershor do të zhvillohet konkursi kombëtar i bukurisë "Miss Algjeria", i cili nuk është zhvilluar që prej 10 vitesh në vend.
Konkursi "Miss Universe" këtë vit do të zhvillohet në kryeqytetin rus, thuhet në
Hetuesia po merret me zbardhjen e shkaqeve të vdekjes së 22-vjeçares, fituese e konkursit "Bukuria e Burjatisë 2008" Viktoria Lligdenova, trupi i pajetë i së cilës u gjet në apartamentin e saj në Ulan-Ude.
23-vjeçarja Mallory Hagan, Miss New York 2012, fitoi titullin "Miss America". Theksohet se pyetjes mbi vendosjen e
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31