×
autobus, Maj 2013
Natën në të gdhirë të së enjtes 55 nxënë
Një autobus me nxënës u përmbys në juglindje të Perusë. Si pasojë u lënduan 36 nxënës të njërit prej kolegjeve lokale dhe dy mësues, njoftuan mediat lokale.
Sipas të dhënave të mediave lokale, janë anuluar rreth 500 udhëtime, stacionet
Ditën e mërkurë një autobus pasagjerësh ra në liqenin Çamlica në provincën qendrore të Turqisë - Kayseri.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31