×
xhami, Qershor 2013
Të paktën 14 persona humbën jetën dhe 25 të tjerë u plagosën të premten si pasojë e një sulmi terrorist, të kryer nga një kamikaze, në një xhami shiite në qytetin pakistanez të Peshawar, njoftuan autoritetet lokale.
Më shumë se 30 vetë kanë humbur jetën dhe rreth 60 të tjerë janë plagosur si rezultat i një akti të dyfishtë terrorist në një xhami shiite në veri të kryeqytetit irakian.
Në veri të Londrës është djegur një ndërtesë, të cilën komuniteti lokal somalez e përdorte në vend të xhamisë. Policia dyshon se kjo ka qenë një zjarrvënie e qëllimshme.
Ditën e mërkurë në veri të Londrës u dogjën një xhami dhe një qendër kulturore islamike, transmetojnë mediat lokale.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
3
4
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30