×
kontroll, 2013

Lagjia e fenerëve të kuq të Brukselit, ku prostitutat të punojnë në mënyrë krejtësisht të ligjshme, iu nënshtrua kontrollit nga ana e Europolit në kuadër të luftës kundër trafikimit të qenieve njerëzore.

Bota, Brukseli, policia, Europoli, kontroll, shtëpi publike, trafikim i qenieve njerëzore

Efektivët e policisë gjetën në zyrën e "FEMEN" në Kiev një pistoletë me plumba dhe një granatë.

Ambasadorja e Bolivisë në OKB në Gjenevë, Angélica Navarro Llanos, e quajti kontrollin e kryer në avionin e Presidentit bolivian Evo Morales një akt agresioni dhe shkelje të ligjeve ndërkombëtare.

Autoritetet austriake u bindën se në bordin e avionit të Presidentit bolivian, Evo Morales, nuk kishte udhëtarë të huaj.

Dhjetra kilogramë ar dhe rreth 150 milionë kron cash (mbi 6 milionë euro) u konfiskuan nga
Në Çeki rreth 400 efektivë të njësisë së policisë për luftën kundër krimit të organizuar po kryejnë kontrolle dhe konfiskime të dokumenteve në disa dikastere federale, duke përfshirë edhe Ministrinë e Mbrojtjes.
Një grup hetuesish të prokurorisë koreanojugore ndërmorri sot një kontroll dhe konfiskim të dokumenteve në selinë e Shërbimit Informativ Kombëtar, i cili dyshohet në lidhje me përpjekjet për të ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve presidenciale të vitit 2012.
Policia belge me mbështetjen e forcave speciale ndërmorri sot në mëngjes në Bruksel dhe Antverp bastisje në 46 adresa banimi të ekstremistëve të dyshuar islamistë, njoftoi Prokuroria federale. Disa persona u arrestuan.
Në Nju Jork filloi shqyrtimi i çështjes, e cila sfidon praktikën e ndalimit dhe
Në zyrën e ish-Ministrit të Brendshëm të Francës, Claude Gueant, u kryen kontrolle lidhur me çështjen e financimit të fushatës zgjedhore presidenciale të vitit 2007 të Nicolas Sarkozy nga lideri libian Muammar Gaddafi.
Në Gjermani policia gjeti në banesën e një banori 46-vjeçar të Thuringen rreth 600 granata të prodhimit rus, shkruajnë mediat gjermane të premten.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31