×
bombardim, Mars 2013
Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Viktoria Nuland, konfirmoi njoftimet se avionët dhe helikopterët e Forcave Ushtarake Ajrore të Sirisë sulmuan ditën e hënë veriun e Libanit.
Të hënën avionët e Forcave Ushtarake Ajrore siriane bombarduan me raketa zonën kufitare në lindje të Libanit, njoftoi Agjencia kombëtare libaneze e lajmeve.
Përfaqësues të komandës ushtarake të Pakistanit njoftuan se si rezultat i bombardimeve ajrore natën në të gdhirë të së premtes u vranë 10 terroristë të dyshuar, bën me dije Agjencia e lajmeve EFE.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
4
5
6
7
9
10
12
13
14
15
16
17
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31