×
peshkatar

Peshkatari nga Meksika, i cili i marrë rrymat kaloi plot 16 muaj në ujërat e Oqeanit Paqësor, ka pirë gjatë gjithë kësaj kohe gjak breshkash, ujë shiu dhe urinë për të mbijetuar, njoftojnë mediat.

33 peshkatarë filipinas konsiderohen të humbur pa lënë gjurmë pasi mbi veriun e vendit vërshoi tajfuni "Utor".

Shoqata e peshkatarëve japonezë i kërkoi sot kompanisë operatore të energjisë elektrike "Tokyo Electric Power Compay" (TEPCO) të ndalojë sa më shpejt që të jetë e mundur rrjedhjen e ujit radioaktiv në oqean nga elektrostacioni atomik që pësoi avari "Fukushima-1".

Një cisternë e Flotës Ushtarake Detare të Rusisë shpëtoi një peshkarexhë koreanoveriore, e cila kishte humbur rrugën e marrë nga rryma ujore në Detin e Japonisë.

Roja bregdetare norvegjeze ndaloi peshkarexhën ruse "Boris Zaicev" (russ. «Борис Зайцев»). Anija e peshkimit u shoqërua në portin e qytetit Tromsø, ndërsa kapiteni i saj po merret aktualisht në pyetje në lidhje me akuzën për hedhje ilegale të peshkut në det.
Peshkatari nga Panama Adrian Vasquez, i cili kaloi 28 ditë në barkën që humbi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31