×
François Hollande, 2013

Asnjë prej anëtarëve të lartë të qeverisë franceze, duke përfshirë edhe Presidentin François Hollande, nuk do të vijë për pjesëmarrje në Olimpiadën Dimërore në Soçi, tha Ministri i jashtëm francez Laurent Fabius.

Sipas rezultateve të sondazhit të kryer nga kompania hulumtuese YouGov, Presidentin francez François Hollande e përkrahin vetëm 15% e qytetarëve të vendit.

Grupi i demonstruesve të djathtë zhvilloi një aksion proteste të palejuar kundër Presidentit të Francës, François Hollande, gjatë ceremonisë dedikuar kujtimit të viktimave të Luftës së Parë Botërore në Champs Elysees.

Kryetari i parlamentit izraelit, Yuli Edelstein, e shpalli Presidentin e Francës, Francois Hollande, "persona non grata" në muret e Knesset-it, pasi ai vendosi të mos flasë para deputetëve gjatë vizitës së tij të muajit nëntor në shtetin hebre.

SHBA-ja po përpiqet të zbusë reagimin negativ të autoriteteve franceze ndaj skandalit të lidhur me përgjimet, të publikuar nga gazeta "Le Monde", në të cilën konfirmohej se Agjencia Kombëtare e Sigurimit e SHBA-së ka përgjuar miliona biseda telefonike në Francë.

Bombardimi i Sirisë duhet të kishte filluar në orën 3:00 të mëngjesit të ditës së dielë, data 1 shtator.

Rezoluta e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Sirinë, e cila do të ketë të bëjë me transferimin e armëve kimike të vendit nën kontrollin ndërkombëtar, duhet të përmbajë karakter "të fortë dhe detyrues".

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e tyre mund ta sulmojnë Sirinë deri në 4 shtator, deklaroi ditën e premte Presidenti i Francës, François Hollande.

Aktivistja e lëvizjes ukrainase “FEMEN” Inna Shevçenko (Shevchenko) u bë fizionomia e re e Francës. Prototipin për simbolin e vendit - Marianne e zgjodhi vetë Presidenti François Hollande. Tani imazhi i saj do të zbukurojë pullën kryesore postare të vendin.

Presidenti i Francës, François Hollande, përjashtoi mundësinë e nxjerrjes së gazit shist argjilor në vend për aq kohë sa ai do të jetë në pushtet.

Presidenti rus Vladimir Putin vuri në pah disa vështirësi ekzistuese në marrëdhëniet ruso-franceze, por në përgjithësi, sipas mendimit të tij, ato po zhvillohen pozitivisht.
Presidenti francez, François Hollande, gjatë vizitës së tij zyrtare në Japoni deklaroi
Të premten Presidenti francez, François Hollande, gjatë një konference për shtyp n
Japonia duhet të përfshihet në përbërjen e anëtarëve të përhershëm të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, deklaroi të premten Presidenti francez, François Hollande.
Gjatë këtij viti Presidenti i Francës ka humbur ndjeshëm popullaritetin e vet, Republika e Pestë ka evoluar në një provincë politike, ndërsa Gjermania u detyrua të përballej kryesisht e vetme me krizën evropiane.
François Hollande ka marrë sot një fletëthirrje për të dalë si dëshmitar në gjyqin për rastin e Senatorit të Partisë Socialiste, Rene Teulade, njofton Agjencia e lajmeve France Presse me referim tek një burim në administratën presidenciale.
Sot Presidenti francez, François Hollande, mbërriti në Pekin me ftesë të Presidentit
Franca do të reduktojë deficitin buxhetor pa ndërmarrjen e masave shtrënguese ekonomike, deklaroi
Komanda ushtarake franceze në prill do të fillojë tërheqjen e kontigjentit të saj nga Mali, njoftoi ditën e mërkurë Presidenti i Francës, Francois Hollande. "Faza përfundimtare e operacionit francez në Mali do të zgjasë gjithë muajin mars.
Gjatë vizitës së tij 2-ditore në Moskë Presidenti i Francës, Francois Hollande, u takua me përfaqësuesit e komunitetit të biznesit francez.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31