×
militantë, 19 shtator 2013

Në Kajro u ndërpre qarkullimi i trenave në metro, menjëherë pasi dy bomba u gjetën në një nga stacionet, njoftoi zëdhënësi i policisë.

Grupi ekstremist "Shteti Islamik Irak dhe Levant" njoftoi marrjen nën kontroll të qytetit të Azazit në pjesën veriore të Sirisë.

Forcat egjiptiane të sigurisë përdorën gaz lotsjellës dhe u përfshinë në një shkëmbim zjarri me grupe të armatosura gjatë një operacioni në periferi të Kajros, njoftuan mediat lokale.

Udhëheqja siriane i dorëzoi Rusisë dëshmi që tregojnë se substancat toksike në këtë vend i kanë përdorur militantët, deklaroi të mërkurën në mbrëmje Zv. Ministri i Jashtëm rus Sergei Rjabkov pas një takimi në Damask me Presidentin sirian Bashar Al-Assad dhe përfaqësues të opozitës së moderuar.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2013
1
2
3
5
7
8
9
11
14
15
16
21
22
26
27
28
29
30