×
militantë, Shkurt 2013
Militantët qëlluan me mortaja ekipin sirian të futbollit "Al-Wathbah" në stadiumin e Damaskut.
Një grup njerëzish të armatosur rrëmbyen 45 persona, kryesisht gra dhe fëmijë, të cilët po udhëtonin me autobus nga provinca siriane Idlib për në Damask, njofton kanali televiziv satelitor "Al-Mayadin". Detaje të tjera në lidhje me incidentin nuk njoftohen ende.
Të paktën 17 rebelë separatistë nga 100 gjithsej ekzistues u vranë gjatë
Autoritetet e Myanmar-it (ish Birmania) filluan bisedimet me rebelët nga provinca Kachin në veri të vendit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28