×
militantë, Qershor 2012
Agjencia Qendrore e Inteligjencës (CIA) e SHBA-ve ka marrë përsipër organizimin e furnizimit me armë dhe municione të opozitës siriane, shkruan gazeta "The New York Times" duke iu referuar burimeve të larta zyrtare në Uashington.
Autoritetet pakistaneze kanë arrestuar në kufi me Iranin një militant francez me origjinë algjeriane t
Në Turqinë juglindore, në afërsi të kufirit me Irakun, së paku shtat
Në Afganistanin jugor këtë mëngjes, gjatë sulmit të militantëve
Një banor civil izraelit si dhe të paktën një person i armatosur, kombësia e të cilit nuk është përcaktuar ende, janë vrarë në rajonin e kufirit egjiptiano-izraelit. Incidenti ndodhi të hënën në mëngjes.
Policia e Nigerisë njoftoi se, gjatë kohës së sulmit të ndërmarrë mbi fshatin e largët në shtetin Zamfara, grabitësit e armatosur vranë të paktën 27 banorë të tij.
Trupat ushtarake qeveritare morën nën kontroll aeroportin ndërkombëtar në Tripoli, që më parë ishte nën kontrollin e njërit prej grupeve të armatosura, deklaroi një zëdhënës i Ministrisë së Punëve të Brendshme.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
22
23
24
25
26
27
28
29
30