×
miliarder, 2012
Miliarderi amerikan Donald Trump, mbështetës i Partisë Republikane të SHBA-së, i propozoi Presidentit aktual Barack Obama një marrëveshje.
Miliarderi Viktor Vekselberg u bë njeriu më i pasur në Rusi, pas marrëveshjes së lidhur për blerjen nga “Rosneft” të 100% të aksioneve të kompanisë së përbashkët ruso-britanike “TNK-BP”, njofton Agjencia “Bloomberg".
Ish-bashkëpunëtori i miliarderit amerikan William Koch e akuzoi këtë të fundit për rrëmbim. Padia përkatëse u ngrit në gjyq nga Kirby Martensen, i cili ka mbajtur pozicione të larta drejtuese në disa kompani të William Koch.
Presidenti i Klubit të Futbollit "Milan" Silvio Berlusconi është i gatshëm të shesë aksionet e klubit.
Sipas raportit të Global Wealth Report, të përgatitur nga Credit Suisse, popullsia e Rusisë dhe popujt e vegjël të Karaibeve zënë vendin e parë në botë përkatësisht nivelit të pabarazisë në pasuri.
Miliarderi më i vjetër në botë Walter Haefner ndërroi jetë më 19 qershor në Zvicër. Kjo u bë e njohur vetëm sot.
Miliarderi amerikan George Soros mendon se Evropës i kanë mbetur 3 muaj për shp
Revista “Forbes” përpiloi listën e re të 200 qytetarëve më të pasur të Rusisë. Në vendin e parë ajo vendosi Alisher Usmanov, themeluesin e “Metalloinvest”, Drejtorin e Përgjithshëm të “Gazprominvesthollding” dhe aksionerin e madh të “Facebook”. Pasuria e tij vlerësohet në 18 miliardë e 100 milionë $.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31