×
intervencion, 6 shtator 2013

Moska është e shqetësuar rreth sulmeve të mundëshme të SHBA-së mbi objektet kimike në Siri.

Këngëtarja amerikane Madonna iu drejtua autoriteteve të vendit të saj me apelin për të mos kryer një operacion ushtarak në Siri.

Presidenti amerikan Barack Obama i ka kërkuar Pentagonit të rrisë numrin e objektivave të sulmit ndaj Sirisë dhe të studiojë mundësinë e përfshirjes në këtë operacion të Forcave Ushtarake Ajrore, shkruan gazeta "The New York Times", duke cituar një burim në Shtëpinë e Bardhë.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2013
1
7
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29