×
presidenti, 16 maj 2013
Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Afrikës së Jugut kanë një perspektivë mjaft të mirë, qarkullimi tregtar midis dy vendeve po rritet me shpejtësi, njoftoi Presidenti rus, Vladimir Putin, në një takim me homologun e tij afrikanojugor, Jacob Zuma.
Presidenti egjiptian Mohammed Mursi thirri në një mbledhje të jashtëzakonshme Ministrin e Mbrojtjes dhe Kreun e Ministrisë së Punëve të Brendshme në lidhje me faktin e rrëmbimit të 7 anëtarëve të forcave të sigurisë në Gadishullin e Sinait.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
2
4
5
7
11
12
13
15
17
18
19
22
23
24
25
26
27
28
29