×
mashtrim

Në Kinë mbyllën përkohësisht kopshtin zoologjik, në të cilin një qen ishte paraqitur si të qe luan, njoftuan mediat lokale.

Autoritetet ruse i kanë dërguar një ftesë zyrtare për të ardhur në Moskë Shefit të Interpolit, Ronald Noble, me qëllim diskutimin e çështjes së shpalljes në kërkim ndërkombëtar të kreut të kompanisë Hermitage Capital William Browder, informoi Agjencinë e lajmeve Interfax një burim në organet ruse të ruajtjes së rendit.

Kundërshtarët politikë të ish-Kryeministrit të Italisë, Silvio Berlusconi, i cili kryeson në zgjedhjet e ardhshme parlamentare koalicionin e qendrës së djathtë, e akuzojnë atë për përdorimin e metodave të palejuara parazgjedhore.
Portugezi Arthur Baptista da Silva, i cili u prezantua para mediave si ekspert ekonomist, konsulent i Kombeve të Bashkuara dhe këshilltar i Bankës Botërore, rezultoi të ishte një mashtrues. Për këtë shkruan gazeta "El Pais".
Kundër Ministrit të Jashtëm izraelit Avigdor Lieberman do të ngrihen akuza zyrtare për shkelje të besimit dhe mashtrim. Kjo u deklarua të enjten nga një përfaqësues i Ministrisë së Drejtësisë të shtetit hebre.
Vëllimi i sektorit bankar në hije në vitin 2011 arriti në 67 trilionë dollarë në rang botëror.
Policia e shtetit Andhra Pradesh në jug të Indisë arrestoi një person, i cili mashtroi një vajzë, duke komunikuar me të në Facebook.
Prokuroria e qytetit të Nju Jorkut (SHBA) u drejtua në gjyq me një padi kundë
Komisioneri Evropian për çështjet e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes së të Drejtave të Konsumatorit John Dalli dha dorëheqjen në sfondin e akuzave që i adresohen atij për "tregti me ndikimin".
UEFA e njohu si të shitur ndeshjen kualifikuese të Euro 2008 mes ekipeve kombëtare t
Në Greqi 36.000 persona me rrugë mashtrimi kanë marrë ndihma në shuma të konsiderueshme, përfitime sociale apo pensione.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31