×
tifozë, 2013

Presidenti i klubit moskovit të futbollit CSKA, Eugjeni Giner, deklaroi se kapiteni i "Manchester City" Yaya Toure e ka trilluar historinë me fyerjet raciste nga ana e tifozëve të ekipit rus.

Tifozët e ekipit kombëtar të futbollit të Kosta Rikës sollën një arkivol në stadiumin "San Jose" të kryeqytetit të vendit, ku po zhvillohet ndeshja kualifikuese e Kampionatit Botëror të Futbollit të vitit 2014 me Meksikën.

Të dielën tifozët e ekipit të futbollit amerikan "Kansas City Chiefs" vendosën një rekord botëror për sa i përket nivelit të zhurmës në një stadium të hapur.

Papa i Romës Françesku pranoi se për të është e vështirë të zgjedhë për cilin ekip futbolli të jetë tifoz - atë italian apo argjentinas.

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin nënshkroi një ligj, i cili parashikon aplikimin e gjobave, punën e detyruar dhe ndalimin e ndjekjes së ndeshjeve në stadiume deri në 3 vjet për shkelje të rregullave të sjelljes gjatë zhvillimit të evenimenteve sportive zyrtare.

Dy tifozë të futbollit u vranë në një shkëmbim zjarri në mes të grupeve rivale të tifozëve në Buenos Aires.

Dy protestues humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në qytetin egjiptian të Port Said, 160 km në verilindje të Kajros si pasojë e një përleshje me policinë, njoftuan mediat lokale sot.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31