×
aksident automobilistik, Tetor 2013

Si pasojë e përplasjes së një auto-cisterne të mbushur me karburant me një autobus në Indi humbën jetën 44 persona.

Si rezultat i përplasjes së një autobusi shkolle me një kamion në SHBA janë lënduar 17 fëmijë.

Në shtetin Utah një qytetare 29-vjeçare, duke u përpjekur t'i shpëtojë ndjekjes nga ana e policisë, injoroi sinjalin ndalues të semaforit dhe kaloi mbi shinat e trenit.

Ditën e hënë një autobus me 34 turistë nga Franca u përmbys pas përplasjes me një kamion në qytetin Jodhpur në shtetin perëndimor indian Rajasthan.

28 persona, përfshirë 13 fëmijë u bënë sot viktima të një aksidenti automobilistik, në të cilin u përfshinë një kamion dhe dy mikrobusa pasagjerësh në verilindje të Indisë, njoftuan mediat lokale.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2013
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31