×
aksident automobilistik, Maj 2013
Natën në të gdhirë të së enjtes 55 nxënë
Një autobus me nxënës u përmbys në juglindje të Perusë. Si pasojë u lënduan 36 nxënës të njërit prej kolegjeve lokale dhe dy mësues, njoftuan mediat lokale.
10 persona humbën jetën në një aksident të madh automobilistik në qarkun e Penza-s.
Një autobus u përplas me një kamion në rajonin e aeroportit ndërkombëtar të Pragës “Ruzyne”, i cili mban emrin e Vaclav Havel. Gjatë aksidentit u lënduan 21 persona.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
15
16
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
31