×
aksident automobilistik, Mars 2013
Si pasojë e një aksidenti rrugor me përfshirjen e rreth 100 automjeteve në Gjermanin
Reshjet e dendura të dëborës, që ranë javën e kaluar në qarkun e Murmanskut (Rusi), çuan në krijimin e një trafiku 1 kilometër të gjatë në autostradat e qarkut.
Të premten një kamion ra në një grykë mali rreth 90 metra të
Të paktën 11 persona humbën jetën dhe 9 të tjerë u plagosën si pasojë e një aksidenti automobilistik në provincën qendrore Khanh Hoa në Vjetnam, njoftoi të premten Agjencia Associated Press.
Në Unazën automobilistike të Moskës (MKAD) natën në të
Në Nju Jork vdiq fëmija i lindur pas vdekjes së nënës së tij, e cila pësoi një aksident automobilistik.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
5
7
9
10
11
13
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31