×
aksident automobilistik, 2013

70 automjete u përfshinë në një aksident automobilistik në afërsi të qytetit të Worcester, shteti Massachusetts.

Në perëndim të qarkut të Moskës një autobus me 40 pasagjerë doli nga korsia e rrugës automobilistike, ra në hendek dhe si pasojë u përmbys.

Të paktën 29 persona humbën jetën sot, ndërsa më shumë se 20 të tjerë u plagosën si pasojë e përplasjes së një autobusi me një kamion në Afrikën e Jugut.

Gjashtë shtetas të huaj u lënduan gjatë një aksidenti rrugor në Egjipt.

Si pasojë e përplasjes së një auto-cisterne të mbushur me karburant me një autobus në Indi humbën jetën 44 persona.

Si rezultat i përplasjes së një autobusi shkolle me një kamion në SHBA janë lënduar 17 fëmijë.

Në shtetin Utah një qytetare 29-vjeçare, duke u përpjekur t'i shpëtojë ndjekjes nga ana e policisë, injoroi sinjalin ndalues të semaforit dhe kaloi mbi shinat e trenit.

Ditën e hënë një autobus me 34 turistë nga Franca u përmbys pas përplasjes me një kamion në qytetin Jodhpur në shtetin perëndimor indian Rajasthan.

28 persona, përfshirë 13 fëmijë u bënë sot viktima të një aksidenti automobilistik, në të cilin u përfshinë një kamion dhe dy mikrobusa pasagjerësh në verilindje të Indisë, njoftuan mediat lokale.

Të paktën 20 persona u lënduan si rezultat i përplasjes së një autobusi shkollor me një kamion në Britaninë e Madhe.

Në Iran, si pasojë e një aksidenti automobilistik humbën jetën 16 pelegrinë shiitë nga Iraku dhe 20 të tjerë u plagosën.

Pesë persona humbën jetën dhe 12 u plagosën si pasojë e një aksidenti, në të cilin u përfshi një autobus në qarkun e Leningradit, njoftoi zëdhënësi i Departamentit Qendror Rajonal të Ministrisë ruse të Situatave të Jashtëzakonshme.

Një aksident rrugor në Iran mori jetët e të paktën 40 personave, njoftuan të martën mediat lokale.

Në Britaninë e Madhe sot në mëngjes më shumë se 100 makina u përfshinë në një aksident rrugor, shkaku i të cilit, me sa duket, u bë shikueshmëria e dobët për shkak të mjegullës së dendur.

Në jug të Polonisë si rezultat i përplasjes së një autobusi pasagjerësh me një kamion më shumë se 20 persona morën lëndime të shkallëve të ndryshme.

Shkaku i rënies në humnerë të një autobusi në Itali, çka bazuar në shifrat e përditësuara shkaktoi 38 viktima, mund të ketë qenë plasja e një prej gomave.

Të paktën 37 persona humbën jetën në jug të Italisë si pasojë e një aksidenti rrugor, në të cilin u përfshi një autobus me pasagjerë.

Sipas njoftimeve të policisë tajlandeze, 19 persona humbën jetën dhe 20 të tjerë pësuan lëndime të shkallëve të ndryshme si rezultat i përplasjes së një autobusi udhëtarësh dykatësh me një kamion.

Flamujt shtetërorë janë ulur në gjysmë shtize në Moskë dhe në qarkun e saj në lidhje me zinë e shpallur për ata që u vranë tragjikisht në një aksident rrugor pranë Podolskut. Janë anuluar gjithkund aktivitetet argëtuese. Të shtunën e kaluar në territorin e Moskës së Re një kamion, që po transportonte zhavorr (çakëll), u përplas me një autobus të transportit publik urban. Në momentin e aksidentit në autobus ndodheshin më shumë se 40 pasagjerë.

Gjykata e Moskës sanksionoi sot arrestimin e qytetarit të Armenisë Graçia Harutunjan, i cili akuzohet si shkaktar i aksidentit automobilistik, si rezultat i të cilit humbën jetën 18 persona në Moskën e Re.

Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31