×
aksident automobilistik, Nëntor 2012
Si pasojë e një aksidenti automobilistik, që ndodhi sot në Egjipt, gjetën vdekjen
Në provincën Sindh në jug të Pakistanit si rezultat i një aksidenti rrugor u vranë 15 persona, ndërsa tetë të tjerë konsiderohen të zhdukur pa lënë gjurmë. Për këtë njoftojnë mediat lokale.
Të paktën katër persona u vranë dhe mbi 40 të tjerë u plagosën, kur një furgon me pasagjerë u përmbys në autostradë në lindje të vendit.
Në shtetin amerikan të Teksasit u përplasën rreth 140 automjete. Dy persona u vranë dhe mbi 80 të tjerë u plagosën. Tetë prej tyre ndodhen në gjendje kritike për jetën, njoftuan në polici.
Një automobil i lehtë "Honda" u përplas me gjithë shpejtësinë me një stacion të transportit publik në veri të Moskës, si rezultat, sipas të dhënave paraprake, tre persona gjetën vdekjen dhe dy të tjerë kanë marrë trauma.
Autokolona e Presidentit serb Tomislav Nikoliç u përplas me një makinë policie. Shërbimi për shtyp i Kreut të shtetit i konfirmoi sot këto të dhëna. Zyrtarisht nuk është dhënë asnjë detaj rreth aksidentit.
Dhjetë persona u vranë dhe rreth 50 të tjerë u plagosën si rezultat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
24
25
26
27