×
aksident automobilistik, Tetor 2012
Një banor i Uashingtonit në përpjekje për t’i shpëtuar ndjekjes nga policia pas një aksidenti rrugor, të shkaktuar pranë Ambasadës ruse, u përpoq të ngjitet mbi rrethimin e misionit diplomatik.
Njëmbëdhjetë persona kanë gjetur vdekjen dhe 19 të tjerë janë plagosur në një aksident rrugor që ndodhi të hënën në një rrugë malore në periferi të Rio de Janeiro.
Policia rumune deklaroi se një shtetas rus, i cili po udhëtonte me një makinë me targa diplomatike, përplasi një grua në një kalim për këmbësorë. Vajza 19-vjeçarja është në gjendje kome.
Shtatë persona gjetën vdekjen dhe katër të tjerë u lënduan
Pesë vetë u vranë dhe 38 të tjerë u plagosën si rezultat i përplasjes së një autobusi të linjës dhe një automobili të lehtë në rajonin Stavropol.
Një aksident rrugor me përfshirjen e dy motoçiklistëve nga autokolona e Zonjës së parë të SHBA-ve Michelle Obama ndodhi në shtetin Ohio. Në raportin e policisë thuhet se motoçiklistët u përplasën me njëri-tjetrin.
Aksidenti ndodhi në rrugën Antalya-Kemer. Autobusi rrëshqiti në rrugën e lagur dhe u përmbys, duke shkarë në këtë pozicion rreth 10 metra.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
1
2
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
18
20
21
24
26
27
28
29
30
31