×
aksident automobilistik, 11 shtator 2012
Të paktën tre persona u vranë dhe rreth 30 të tjerë u plagos
Të paktën 28 vetë u vranë kur një autobus ra në humner
Të paktën 30 njerëz u plagosën si rezultat i një përplasjeje mes dy tramvajave në qendër të Hagës, njoftoi Agjencia holandeze e lajmeve ANP.
Një autobus në perëndim të Nepalit ra në humnerë në një rrugë malore të martën në mëngjes në rajonin Kalikot 400 km në veriperëndim të Kathmandu.
Tre pasagjerë të një autobusi turistik u vranë si rezultat i një aksidenti, gjatë të cilit autobusi u përplas me një pemë në hyrje të tunelit në qarkun Surrey në Angli.
Në lindje të Francës në rajonin e qytetit Mulhouse në autostradë u përmbys një autobus i regjistruar në Poloni. Disa njerëz u vranë, ndërsa gjendja e disa të plagosurve është kritike.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
3
5
6
7
8
9
10
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30