×
aksident automobilistik, Shtator 2012
Një kamion në autostradën pranë Berlinit goditi një autobus me fëmijë nga Polonia, që shkonin në një ekskursion në Londër. Për këtë njoftoi ditën e enjte kanali televiziv TVN24.
50 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën ditën e premte si rezultat i një aksidenti në provincën jugore afgane Ghazni.
Në Greqi si pasojë e një aksidenti u vranë katër turistë rusë dhe 23 të tjerë janë dëmtuar. Gjëndja shëndetsore e disa prej tyre është kritike.
Të paktën tre persona u vranë dhe rreth 30 të tjerë u plagos
Të paktën 28 vetë u vranë kur një autobus ra në humner
Të paktën 30 njerëz u plagosën si rezultat i një përplasjeje mes dy tramvajave në qendër të Hagës, njoftoi Agjencia holandeze e lajmeve ANP.
Një autobus në perëndim të Nepalit ra në humnerë në një rrugë malore të martën në mëngjes në rajonin Kalikot 400 km në veriperëndim të Kathmandu.
Tre pasagjerë të një autobusi turistik u vranë si rezultat i një aksidenti, gjatë të cilit autobusi u përplas me një pemë në hyrje të tunelit në qarkun Surrey në Angli.
Në lindje të Francës në rajonin e qytetit Mulhouse në autostradë u përmbys një autobus i regjistruar në Poloni. Disa njerëz u vranë, ndërsa gjendja e disa të plagosurve është kritike.
Një autobus devijoi në një luginë të thellë dhe u përmbys ditën e martë në pjesën qendrore të Marokut.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
3
5
6
7
8
9
10
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30