×
Stambolli
Turqia do të ndërtojë në Stamboll një nga aeroportet më të
Irani ka reaguar qetësisht ndaj akuzave në adresë të tij për përfshirje në sulmin terrorist kundër turistëve nga Izraeli në Bullgari dhe e la të hapur derën për bisedimet mbi programin e tij bërthamor. Të martën në Stamboll po zhvillohen konsultimet midis Zëvendëses së Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Politikat e Jashtme dhe të Sigurisë Helga Schmidt dhe Zëvendës Sekretarit të Këshillit të Lartë të Sigurisë Kombëtare të Iranit Ali Baghiri.
Policia turke arrestoi aktivistet e lëvizjes "FEMEN" , kur ato tentuan të zhvillojnë një aksion toples në sheshin pranë Tempullit të Shën Sofisë në Stambol.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31