×
Hollivudi

Çifti i yjeve të Hollivudit, Angelina Jolie dhe Brad Pitt, kanë ndërmend të ndjekin ceremoninë e hapjes së Lojrave Olimpike Dimërore në Soçi, njoftojnë mediat me referim tek Shërbimi i Lajmeve i Olimpiadës.

Arnold Schwarzenegger u bë personazhi kryesor i një reklame birre për një honorar prej 3 milionë dollarësh. Xhirimet e saj u realizuan në Japoni.

Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones së shpejti do të shpallin lajmin lidhur me divorcin e tyre.

Penelope Cruz do të luajë rolin e partneres së James Bond në filmin e ardhshëm mbi Agjentin 007. Ajo do të jetë më e madhja përkatësisht moshës nga aktoret që kanë luajtur ndonjëherë këtë rol.
Aktorja e famshme amerikane Deanna Durbin ndërroi jetë të martën, më 30 prill, në moshën 92-vjeçare. Lajmi iu përcoll gazetarëve nga i biri i yllit të kinematografisë, Peter David.
Aktorja e famshme Jodie Foster për herë të parë preku publikisht temën e orientimit të saj seksual jotradicional. Orientimin e vet jotradicional seksual ajo e pranoi të dielën në ceremoninë e dorëzimit asaj të "Golden Globe-it" të nderit.
Bashkëpunëtorët e kompanive kinematografike më të mëdha të Hollywood-it u kapën me presh në duar duke shkarkuar përmbajtje pirate.
Revista amerikane “Forbes” publikoi listën e saj vjetore të aktorëve që u sjellin kinostudiove të Hollivudit fitimet më të mëdha. Në vendin e parë në rejtingun e këtij viti u rendit Natalie Portman.

Më 19 dhjetor në ekranet botërore do të shfaqet filmi i Kathryn Bigelow me titull «Objektivi № 1» (angl. “Zero Dark Thirthy”). Si subjekt i tij është marrë historia e vërtetë e operacionit të CIA-s për kapjen e "Terrorist № 1" Osama bin Laden. Rolin kyç në këtë operacion ka luajtur një grua - agjente e CIA-s. Emri i saj mbahet i klasifikuar ende.

Regjizori britanik Ridley Scott do të xhirojë një film rreth negociatave të Liderit sovjetik Mikhail
Në kinematë ruse doli filmi “Toka e gjakut dhe mjaltit”, një debutim regjisorial ky i artistes së Hollivudit me famë botërore Anzhelina Zholi (Angelina Jolie). Filmi, që bën fjalë mbi konfliktin ushtarak në Ballkan, njëzet vjet më parë, duke u shfaqur në ekranet e botës, shkaktoi bujë të madhe dhe ka marrë vlerësime kontradiktore.
80 vjetori i Milosh Formanit nuk u bë ngjarje e bujshme në Rusi. Por folën
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31