×
atentat

Në periferi të Bagdadit u krye atentat ndaj jetës së Ministrit të Mbrojtjes të Irakut.

Në Jemen u krye atentat ndaj jetës së Këshilltarit të Presidentit të vendit. Mediat shtetërore njoftojnë se në Sana'a persona të panjohur hapën zjarr me armë mbi makinën e Yasin Said Numan.

Bota, Jemeni, atentat, politikan
Dhjetë persona humbën jetën si rezultat i aktit terrorist të kryer sot në Damask, i cili ishte organizuar qëllimisht kundër jetës së Kryeministrit të Sirisë, Wael al-Halki.
Sot në qendër të Damaskut u krye një atentat ndaj jetës së Kryeministrit të Sirisë, Wael Al-Halki. Sipas informatave në dispozicion, Kryeministri mbeti gjallë. Rrethanat e atentatit po hetohen.
U ndërmorr një përpjekje e dytë për të sulmuar Presidentin
Në qendër të Erevanit të enjten në mbrëmje vonë u krye një atentat ndaj jetës së njërit prej 8 kandidatëve për President të Armenisë, 64-vjeçarit Paruyr Hayrikyan.
Presidenti i përkohshëm i Libisë dhe Kreu i Parlamentit kombëtar, Mohammed el-Magariaf, deklaroi se kundër tij është kryer një tentativë për vrasje. Politikani nuk pësoi lëndime gjatë sulmit.
Plagoset, si rezultat i atentatit ndaj jetës së tij, Kreu i Shërbimit të inteligjencës të Afganistanit. Kjo është raportuar nga mediat lokale. Përfaqësuesi i Qeverisë së Republikës deklaroi se Kreu i inteligjencës është hospitalizuar.
Punonjësit e Shërbimit të Rojes shmangën një atentat kundër Kryeministrit finlandez Jyrki Katainen, njofton Associated Press.

Gazeta egjiptiane “Al-Ahram” njoftoi se shërbimi i sigurimit i vendit arriti të zbulojë një komplot, që ndiqte si qëllim vrasjen e Presidentit Mohammed Mursi. Mohammed Mursi duhej ta hidhnin në erë gjatë vizitës së tij në Aleksandri të premten e kaluar.

Qytetari i Kazakistanit Ilia Pjanzin, i cili është akuzuar për organizimin e atentatit ndaj jetës së Vladimir Putinit, ndryshoi përsëri dëshmitë e veta.
Në lidhje me çështjen e atentatit të ndërmarrë kundër Myftiut të Republikës ruse të Tartarstanit dhe vrasjen e Zëvendësit të tij në Kazan janë arrestuar katër të dyshuar.
Qytetarët rusë, të cilët u arrestuan në Ukrainë me dyshimin për komplotimin e vrasjes së Kryeministrit rus Vladimir Putin, planifikonin gjithashtu të kryenin atentat ndaj jetës së Kryetarit të Republikës së Çeçenisë Ramzan Kadirov.
arrest, atentat, Ramzan Kadirov
Kryeministri Vladimir Putin komentoi informacionin mbi parandalimin e atentatit ndaj jetës së tij. “Njerë
Shërbimi i Sigurimit i Ukrainës sot konfirmoi zyrtarisht informacionin në lidhje me ndalimin e terroristëve, të cilët po përgatisnin atentatin kundër jetës së Kryeministrit rus Vladimir Putin.
Shërbimet speciale të Rusisë dhe Ukrainës kanë neutralizuar një atentat ndaj
Zëdhënësi i Kryetarit të qeverisë ruse Dimitri Peskov e konfirmon, por nuk e komenton informacionin mbi parandalimin e tentativën e vrasjes së Vladimir Putinit.
Shërbimet speciale të Rusisë dhe Ukrainës minuan planet e terroristëve, të cilët po përgatisnin atentatin ndaj jetës së Vladimir Putinit. Për këtë njoftoi sot Kanali i Parë televiziv rus.
Njëri nga kandidatët për president të Egjiptit Abdel Moneim Aboul Fotouh u shtrua të premten në spital me tronditje të trurit pas sulmit të ndërmarrë ndaj tij nga persona të panjohur, njofton Agjencia Reuters.

Në Republikën e Abkhazisë, e cila ka shpallur pavarësinë e vet nga Gjeorgjia, u qëllua makina e Presidentit të saj Aleksandër Ankvab.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31