×
forcat ushtarake detare, Mars 2013
Avionët e kuvertës të aeroplanmbajtëses amerikane "Eisenhower", e cila ka mbë
Shërbimi britanik i operacioneve të kërkimit dhe shpëtimit i Forcave Ushtarake Ajrore dhe i Forcave Ushtarake Detare kaloi në pronësi të një kompanie amerikane.
Arsyeja e shtyrjes së afatit të dorëzimit të nëndetëses bërthamore "Aleksandër Njevskij" (russ. «Александр Невский») Forcave Ushtarake Detare të Rusisë është zgjerimi i programit të testimeve në lidhje me ndryshimet e pajisjeve teknike.
Zyra Qendrore e Konstruksionit të teknikës detare "Rubin" filloi punën për zhvillimin e nëndetëseve të brezit të pestë. Kjo u njoftua nga Drejtori i Përgjithshëm i Zyrës së Konstruksionit, Igor Vilnit.
Luftanijet ruse do të hyjnë në portin sirian të Tartusit, njoftoi të premten një përfaqësues i Flotës Ushtarake Detare ruse.
Forcat Ushtarake Detare të Brazilit  në vitin 2023  do të marrin në përbërje të armatimeve të veta nëndetësen e parë bërthamore, njofton “Defense News” me referim tek Ministria e Mbrojtjes e Brazilit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
19
20
21
23
24
25
27
28
29
30
31