×
akuzë, 2012
Sekretari për shtyp i lëvizjes radikale palestineze "Hamas", e cila kontrollon Rripin e Gazës, Sami Abu Zuhri, akuzoi Izraelin për shkelje të armëpushimit. Arsyeja e kësaj akuze ishte vrasja nga ushtria izraelite e palestinezit 23-vjeçar Anwar Kdeih.
Mbrojtësit dhe stërvitësit e kafshëve kanë akuzuar krijuesit e trilogjisë "The Hobbit" për abuzimin me kuajt, dhitë, pulat dhe me përfaqësuesit e tjerë të faunës që luajnë në filmin e Peter Jackson.
Seksioni i interesave (SI) i SHBA-ve në Havanë mbetet "selia e politikës subversive të
Ministri i Jashtëm turk Ahmet Davutoglu sulmoi me një kritikë të ashpër Izraelin. Ai dënoi planet e ndërtimit të vendbanimeve për hebrenjtë në Jeruzalemin Lindor.
Autoritetet iraniane i kanë hedhur poshtë akuzat në adresë të Iranit për organizimin e shpërthimit të autobusit me turistë izraelitë në Bullgari, duke akuzuar për kryerjen e aktit terrorist në fjalë vetë Izraelin.
Prokuroria e Italisë kërkoi dënimin e ish-Kryeministrit italian Silvio Berluskoni me tre vjet e
Ish Udhëheqësi i serbëve boshnjakë Radovan Karaxhiç i kërkoi
Komandantin e avionit rus të rrëzuar në Indonezi “Superjet-100” (“SSJ-100”) Alexandër Jablloncev mund ta akuzojnë pas vdekjes për sjellje prej rrugaçi gjatë fluturimit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31