×
transporti, 2013

Rusia, përveç burimeve financiare, do të sigurojë transportin dhe materialet e nevojshme për likuidimin e armëve kimike të Sirisë.

Autoritetet e Zelandës së Re ndërprenë qarkullimin e trenave dhe fluturimin e avionëve pas tërmetit me magnitudë prej 6.8 ballë që ra sot në afërsi të kryeqytetit Wellington.

Elon Musk - inxhinier amerikan, miliarder dhe bashkëthemelues i SpaceX - prezantoi projektin e një sistemi të mjeteve supersonike të transportit publik.

Ekranoplani më i fundit rus "Sterh-10" do të kryejë fluturimin e tij të parë në fillim të gushtit. Aparati fluturues në fjalë me peshë 10 ton mund të transportojë rreth 20 persona dhe është projektuar për të fluturuar në lartësi deri në 6 metra.

Në Greqi u ndal komunikimi hekurudhor dhe po vonohen fluturimet për shkak të grevës së përgjithshme 24-orëshe të organizuar nga sindikatat.

Shirat e mëdha kanë shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje të tokë
Reshjet e dendura të dëborës që kanë vërshuar mbi Mosk
Transportuesit e ngarkesave të NATO-s në Pakistan protestojnë kundër nismës së
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31