×
protesta, 11 qershor 2013
Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se protestuesit nuk duhet të presin më tolerancë nga ana e autoriteteve, të cilën ato e shfaqën në ditët e mëparshme të protestave.
Në Moskë, pranë godinës së Dumës Shtetërore, ndodhë
Trupat speciale turke, të cilat depërtuan përmes barrikadave në Sheshin Taksim në qendër të Stambollit, përdorën kundër demonstruesve gaz lotsjellës dhe topa uji.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
13
14
15
16
20
22
23
29
30