×
protesta, Maj 2013
Më shumë se një mijë vetë organizuan një aksion proteste përpara Bankës Qendrore Europiane (BQE) në Frankfurt am Main.
Disa dhjetra vetë janë arrestuar në Kirgistan për organizimin e trazirave masive pranë
Tre aktiviste të lëvizjes feministe "FEMEN" u arrestuan nga policia në kryeqytetin e Tunizisë
Të martën rreth 200 persona organizuan një protestë në qendër të kryeqytetit bullgar kundër përbërjes së re të qeverisë, të propozuar nga Presidenti i vendit.
Të enjten kamionistët bllokuan lëvizjen e automjeteve në dy pika kufitare në
Së paku 22 persona, duke përfshirë edhe një polic, humbën jetën, ndërsa dhjetra të tjerë u plagosën si pasojë e përleshjeve që shpërthyen midis policisë dhe protestuesve në kryeqytetin e Bangladeshit, Dhaka.
Në afërsi të kryeqytetit të Bahreinit - Manama - opozita organizoi sot një
Një seri të shtënash me armë zjarri dhe shpërthimesh në Irak gjatë orëve të fundit kanë shkaktuar vdekjen e 15 personave, ndërkohë që 42 të tjerë janë plagosur.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
2
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30