×
protesta, Mars 2013
Më shumë se 20 grupe të rinjsh egjiptianë, të mbështetur nga opozita laike, do të mblidhen ditën e premte në protestën e "miliontë" pranë selisë së organizatës "Vëllazëria Myslimane" në Kajro.
Në qytetin bolivian të Oruro po vazhdon greva e përgjithshme në shenjë proteste kundër vendimit për riemërtimin e aeroportit lokal në nder të Presidentit të vendit.
Në Hungari vazhdojnë protestat kundër amendamenteve të Kushtetutës të miratura nga parlamenti - ditën e dielë rreth 4 mijë persona dolën me demonstrata në rrugët e Budapestit.
Një përpjekje tjetër për vetëdjegie ndodhi të mërkurën panë rezidencës presidenciale në Sofje. Personi që tentoi të vetëdigjej u dërgua në spital.
Për shkak të një greve 24-orëshe të punonjësve të Ministrisë së Kulturës së Greqisë u pezulluan gërmimet arkeologjike dhe puna në muze.
Në Spanjë për herë të parë po përgatiten për grevë bashkëpunëtorët e pallatit mbretëror.
Sot në Francë sindikatat "Konfederata e Përgjithshme e Punës" dhe "Forca punë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
4
6
9
10
11
14
15
16
17
20
21
23
24
25
27
28
29
30
31