×
protesta, 2011
Të gjitha përpjekjeve për zhvillimin e aktiviteteve të pasanksionuara duhet tu pritet rruga në përputhje me ligjin, ndërsa shkelësit e tij do ti nënshtrohen ndjekjes penale, deklaroi Ministri i Brendshëm rus Rashid Nurgalijev.
Në shoqërinë ruse temë № 1 vazhdojnë të mbetet, si dhe më parë, rezultatet e zgjedhjeve në Dumën Shtetërore.
Rreth 500 persona u arrestuan të martën në mbrëmje gjatë zhvillimit të aksioneve të pasanksionuara të protestës nga ana e forcave opozitare në Moskë dhe Shën Petersburg.
Presidenti i Perusë Ollata Humala shpalli mbi vendosjen e regjimit të gjendjes së jashtëzakonshme në vend për shkak të protestave masive.
Opozita ruse ndërmorri të hënën aksione proteste kundër rezultateve t
Në Sheshin Tahrir të kryeqytetit egjiptian rifilluan përleshjet midis policisë dhe demonstruesve. Në prag qeveria e përkohshme e vendit deklaroi mbi dorëheqjen e vet dhe transferimin e pushtetit në duart e Këshillit Ushtarak.
Opozita egjiptiane organizoi sot në Sheshin Tahrir një aksion masiv proteste në qendër të Kajros. Shkas për këtë shërbeu projekti i të ashtuquajturës Kartë Kushtetuese, i cili u iniciua nga Qeveria.
Mbi 200 pacifistë nga 17 vende të botës zhvilluan në Suedi aksionin masiv të mosbindjes qytetare.
Suedia, protesta, pacifist, militarizmi
Në gjykatat bjelloruse u paraqitën për shqyrtim çështjet administrative të ngritura
Ditën e Pavarësisë së vet Bjellorusia po e pret me trazira sociale. M
Liderët e opozitës gjeorgjiane arritën në marrëveshje për të vazhduar aksionet e protestës pranë godinës së Televizionit Publik në Tbilisi.
Presidenti i Sirisë Bashar Al Assad dha urdhër për të mos hapur zjarr
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31