×
Kirgistani, 19 maj 2010
Si rezultat i përleshjeve ndëretnike në qytetin e Kirgistanit Xhallall-Abad janë plagosur disa dhjetra persona, njofton Agjencia "Interfax". Gjendja në qytet vazhdon të mbetet e tensionuar, janë mbyllur të gjitha dyqanet, tregjet dhe institucionet mësimore.
Në jug të Kirgistanit në qytetitn Xhellall-Abad përsëri si rezultat i p
  Kreu i MPJ së Rusisë Sergei Lavrov shprehu shqetësimin në lidhje me situatën e krijuar në Kirgistan.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2010
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2010
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31