×
divorc

Barbara Jaruzelska, gruaja e gjeneralit Wojciech Jaruzelski - Ish-presidentit të Polonisë - në një intervistë me gazetën polake "Super Express" njoftoi se e dyshon për tradhëti bashkëshortore burrin e saj dhe se po mendon tani në lidhje me divorcin.

Revista amerikane "The National Enquirer" njoftoi në vigjilje të Krishtlindjeve se çifti Obama po divorciohet. Sipas informacionit të tabloidit, Zonja e Parë tashmë ka përgatitur dokumentet e nevojshme për avokatin.

Mediat amerikane shkruajnë se në familjen presidenciale mbizotëron grindja e mosmarrëveshjet tashmë që prej kohësh dhe se kohët e fundit Barack Obama ka filluar t’i kushtojë më shumë kohë e vëmendje femrave të tjera.

Për më shumë se 10 vjet Princeshën Anud nuk e lejojnë të shihet me fëmijët, të cilët që nga viti 2001 mbahen të kyçur në atdheun e të atit të tyre - Mbretit të Arabisë Saudite. Në një intervistë ekskluzive me Radiokompaninë "Zëri i Rusisë" Princesha Anud ka akuzuar mediat ndërkombëtare për një konspiracion të heshtjes rreth kësaj situate me të vërtetë skandaloze për shekullin e 21-të.

Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones së shpejti do të shpallin lajmin lidhur me divorcin e tyre.

Zëdhënësi Presidentit rus, Dimitri Peskov, i quan thjesht thashetheme supozimet se Putin menjëherë pas divorcit do të martohet.
Presidenti rus Vladimir Putin dhe Ljudmilla Putin njoftuan se martesa e tyre u prish. Presidenti rus Vladimir Putin dhe Ljudmilla Putin shpallën për shpërbërjen e martesës së tyre.
Ish-Kryeministri italian Silvio Berluskoni me vendim gjykate do t’i paguajë ish-bashkëshortes së tij
Ish-Kryeministri italian ra dakord në lidhje me kushtet e shkurorëzimit me Veronica Lario. Mediat lokale shpjegojnë se si u përcaktua kjo shumë parash.
Aktori Danny DeVito u nda nga gruaja e tij, aktorja Rhea Perlman. Informacionin mbi prishjen e martesës e konfirmoi zëdhënësi i 67-vjeçarit De Vito.
Anne Sinclair, bashkëshortja e ish-Kreut të FMN-së Dominique Strauss-Kahn, ka konfirmuar se ndërpreu ligjërisht marrëdhëniet me burrin e saj dhe deklaroi se e ndjen veten për mrekulli pas ndarjes.
Ish Kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar Dominique Strauss-Kahn, i cili u bë figurant i
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31