×
Kurani
Prifti protestant Terry Jones po planifikon të djegë rreth 3000 kopje të Kuranit. Ai deklaroi se
Në Skoci do të zhvillohet një fushatë kundër dhunës në familjet myslimane.
Në Britaninë e Madhe shtetasja Sara Ege me prejardhje indiane u dënua me burgim t
Nëntë ushtarakë amerikanë do t’i nënshtrohen masave disiplinore për shkak të dy incidenteve të ndodhura në Afganistan në fillim të këtij viti, të cilat shkaktuan një valë të fuqishme indinjate dhe protestash.
Në Pakistan, nga rajoni i policisë, turma mori me forcë personin që u akuzua për blasfemi dhe e dogji atë, njofton policia lokale.
Komandanti i forcave vullnetare iraniane “Basij”, Gjenerali brigadës Mohammad Reza Nakdi deklaroi se pë
Anëtarët e delegacionit, në përbërjen e të cilit hynin
Ambasada e SHBA në Kabul është rrethuar, bashkëpunëtorët e saj
Në Afganistan po vazhdojnë protestat masive në lidhje me njoftimet që u dukën
Në Ekspozitën Ndërkombëtare të shtypit dhe agjencive informative, e cila u hap në Teheran, është paraqitur edhe Kurani i Shenjtë që ka qenë në kozmos.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2018
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30