×
dëbora, 12 mars 2013
Si pasojë e një aksidenti rrugor me përfshirjen e rreth 100 automjeteve në Gjermanin
Në rajonin verior francez Nord-Pas-de-Calais për shkak të reshjeve të dendura të dëborës u anulua mësimi në shkolla dhe në lice, njoftuan sot në Akademinë e qytetit Lille.
Gazeta britanike “The Guardian” njofton për krijimin e një trafiku rrugor 50 km t
Reshjet e dendura të dëborës, që ranë javën e kaluar në qarkun e Murmanskut (Rusi), çuan në krijimin e një trafiku 1 kilometër të gjatë në autostradat e qarkut.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
14
16
17
18
19
23
24
26
27
28
29
30
31