×
dëbora, Mars 2013
Reshjet e dendura e të mëdha të dëborës, të cilat
Fluturimi i avionëve për në Kamçatka (Lindja e Largët e Rusisë) është shtyrë për shkak të kushteve të pafavorshme atmosferike, të shkaktuara nga cikloni që ka vërshuar mbi gadishull.
Moska po mbulohet e tëra gradualisht nga dëbora: sipas parashikimeve të motit, stuhia, kulmi
Mëngjesi i së mërkurës erdhi në Moskë me reshje t
Si pasojë e një aksidenti rrugor me përfshirjen e rreth 100 automjeteve në Gjermanin
Në rajonin verior francez Nord-Pas-de-Calais për shkak të reshjeve të dendura të dëborës u anulua mësimi në shkolla dhe në lice, njoftuan sot në Akademinë e qytetit Lille.
Gazeta britanike “The Guardian” njofton për krijimin e një trafiku rrugor 50 km t
Reshjet e dendura të dëborës, që ranë javën e kaluar në qarkun e Murmanskut (Rusi), çuan në krijimin e një trafiku 1 kilometër të gjatë në autostradat e qarkut.
Dita e parë e pranverës riktheu dëborën dhe acarin në Rusi. Në ditët e ardhshme në Rusinë Qendrore temperatura e ajrit mund të bjerë deri në -19 gradë Celsius. Reshje të dendura dëbore kanë tani mbuluar Spanjën. Moti, pavarësisht kalendarit, po vazhdon të bëjë surpriza dimërore.
Rusia, Bota, Klima, ngrica, dëbora, pranvera
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
14
16
17
18
19
23
24
26
27
28
29
30
31