×
dëbora, Janar 2013
Më shumë se 150.000 m ³ dëborë artificiale do të prodhohen pë
Si rezultat i reshjeve të dendura të dëborës të ditëve të fundit pirgjet e saj në Moskë u rritën deri në 0.5 metra.
Avioni me anëtarët e ekipit kombëtar rus të patinazhit artistik në akull, i cili u nis nga Moska për në Zagreb, u ul në aeroportin e Budapestit për shkak të motit të keq.
Në vendet europiane janë anulluar mijëra fluturime dhe udhëtime me tren për shkak të borës së dendur dhe stuhive.
Rajonet qendrore të Rusisë u përfshinë nga një ciklon i fuqishëm. Reshjet e dëborës filluan ditën e dielë dhe vazhduan gjatë gjithë natës së kaluar.
Reshjet e dendura të dëborës që kanë vërshuar mbi Mosk
Aeroportet e kryeqytetit të Rusisë, pavarësisht reshjeve të dendura e të vazhdueshme të dëborës të rëna gjatë natës, punojnë normalisht.
Në takimin e Forumit Botëror të Dëborës në Novosibirsk u
Forumi i Parë global i dëborës, i cili i kushtohet çështjeve t
Reshjet e dendura të dëborës që vërshuan sot në verilindje të Japonisë pezulluan kudo lëvizjen e mjeteve të transportit.
Autoritetet e Jeruzalemit u detyruan të mbyllin shkollat dhe kopshtet e fëmijëve për shkak të reshjeve më të dendura të dëborës që nga viti 1992, njofton gazeta izraelite "Jerusalem Post".
Për shkak të stuhisë së dëborës në Turqi sot u mbyll kalimi i anijeve nëpër ngushticën e Bosforit që lidh Detin e Zi me Detin Mesdhe, u anulluan dhjetra fluturime.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
9
11
12
13
15
16
19
20
22
25
26
27
28
29
30
31