×
dëbora

Të paktën dy vetë gjetën vdekjen dhe më shumë se 300 të tjerë janë lënduar në pjesën qendrore të Japonisë, mbi të cilën në natën e së shtunës vërshuan reshjet më të dendura dhe më intensive të borës në 13 vitet e fundit.

Shirat e mëdha dhe të rrëmbyera kanë krijuar kaos në disa skaje të Evropës. Në Itali dhe Francë kanë paralajmëruar mbi kërcënimin e përmbytjeve.

Në Parkun e famshëm Izmaillovo të Moskës filloi të funksionojë kinemaja e parë prej dëbore në vend. Filmat vizatimorë shfaqen në të në regjim non-stop - që nga hapja e deri në mbyllje.

Në pjesën qendrore të SHBA-së kanë vërshuar reshje të mëdha dëbore që i solli me vete nga veriu cikloni i akullt arktik.

Sot rreth 50.000 banorë kanë dalë për të pastruar nga dëbora rrugët e qytetit të Harbinit në verilindje të Kinës.

Banorët e kryeqytetit rus, të mësuar tashmë me nëntorin e pazakontë të ngrohtë, u bënë dëshmitarë të dëborës së parë të nëntorit, e cila në të vërtetë shkriu në çast.

Shërbimet emergjente në Europën Qendrore po eliminojnë pasojat e ciklonit të dëborës.

Gjatë javës në vazhdim banorët e Moskës i pret një surprizë e pakëndshme - një ulje e theksuar e temperaturave.

Në një sërë zonash të rajonit Puno në juglindje të Perusë është shpallur gjendja e jashtëzakonshme në lidhje me reshjet e mëdha të borës që po bien në këtë territor.

Në kryeqytetin parlamentar të Afrikës së Jugut, Cape Town, i cili shtrihet në
Në Kamçatkë (Rusi) për shkak të motit të keq u anuluan të gjitha fluturimet e brendshme, njofton Departamenti rajonal i Shpëtimit. Si rezultat i ciklonit të dëborës në kryeqytetin e rajonit - Petropavllovsk-Kamçatskij - ranë rreth 23 milimetra reshje.
Departamenti qendror i Ministrisë së Situatave të Jashtëzakonshme të Qarkut autonom të Çukotkës përhapi një paralajmërim urgjent në lidhje me kushtet e komplikuara meteorologjike.
Në Poloni gjatë 24-orëve të fundit kanë rënë reshje t
Reshjet e dendura e të mëdha të dëborës, të cilat
Fluturimi i avionëve për në Kamçatka (Lindja e Largët e Rusisë) është shtyrë për shkak të kushteve të pafavorshme atmosferike, të shkaktuara nga cikloni që ka vërshuar mbi gadishull.
Moska po mbulohet e tëra gradualisht nga dëbora: sipas parashikimeve të motit, stuhia, kulmi
Mëngjesi i së mërkurës erdhi në Moskë me reshje t
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31