×
aktgjykim, Nëntor 2012
Ditën e mërkurë gjykata penale e Kajros dënoi me vdekje gjashtë koptë e krishterë egjiptianë dhe priftin amerikan Terry Jones.
Ish-Kryeministri i Kroacisë Ivo Sanader u dënua ditën e martë nga gjykata e
Gjykata e Apelit e Kabulit la në fuqi dënimin me vdekje për oficerin afgan, i cili në janar vrau katër ushtarë francezë. Abdul Sabor hapi zjarr me armë kundër francezëve të paarmatosur pas një grindjeje.
Gjykata e Kalifornisë e dënoi producentin e filmit skandaloz "Pafajësia e Myslimanëve", të njohur me emrin Nakoula Basseley Nakoula, me një vit burg për shkelje të rregullave të lirimit me kusht.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
21
22
23
24
25
26
27
28
30