×
luftanije, Shkurt 2012
Dy luftanije iraniane lanë tashmë portin sirian Tartus dhe morën rrugën e kthimit për në atdhe. Tani ato janë duke lunduar nëpër kanalin e Suezit, njoftoi një burim në administratën e Kanalit.
Në qershor 2012 do të jetë gati programi i intensifikimit të fuqisë luftarake t
Në Shën Petersburg më 1 shkurt të vitit 2012 filloi ndërtimi i
Grupi aeroplanmbajtës i Flotës Ushtarake Detare të Rusisë i kryesuar nga kryqëzori “Admiral Kuznecov” doli në Oqeanin Atlantik, ku do të vazhdojë manovrat, njoftoi të martën Zëdhënësi i Flotës Veriore ruse Vadim Serga.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29