×
gruaja, Tetor 2013

Në mars të këtij viti në provincën pakistaneze të Baluchistan persona të panjohur, të armatosur, rrëmbyen dy turiste nga Republika Çeke.

Femrat në Arabinë Saudite kanë ndërmend një ditë të ulen në timon në shenjë proteste kundër ndalimit të drejtimit të automjetit nga ato.

Pas përfundimit të votimit në Dhomën e Përfaqësuesve për buxhetin e SHBA-së dhe ngritjen e kufirit të borxhit nga salla e mbledhjes u detyruan të nxjerrin jashtë një nga stenografistet, e cila nuk e përballoi dot ngarkesën mendore dhe u çmend.

Në shtetin Utah një qytetare 29-vjeçare, duke u përpjekur t'i shpëtojë ndjekjes nga ana e policisë, injoroi sinjalin ndalues të semaforit dhe kaloi mbi shinat e trenit.

Në Irak arrestuan një grua, e cila u përpoq të vendoste një bombë në murin e ndërtesës së një shkolle fillore.

Aktivistja e të drejtave të njeriut Oinihol Bobonazarova është propozuar si kandidate e vetme për postin e Presidentit të Taxhikistanit nga dy partitë e opozitës.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2013
1
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
16
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30